Malatya’ya 460 Proje İle 7,1 Milyarlık Yatırım Yapılacak

22 Mayıs 2021 913 views 0

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, 2021 yılında Malatya’da tarihin en büyük yatırımlarının yapılacağını söyledi. Toplamda 460 proje ile alt yapıdan üst yapıya her alanda kentin geleceğe hazırlandığını vurgulayan Milletvekili Çakır,” Malatya’da tarihi yatırımlar hayat buluyor. Ak Parti hükümeti olarak gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir şehir hazırlıyoruz.” dedi.

Malatya’da yapılması planlanan ve yapımı devam eden 460 dev proje ile her alanda şehir güçlendiriliyor. Belediyeler ve Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşların 2021 yılı yatırım programında şuan için 460 projenin olduğunu ve her geçen gün yeni projeleri kentin kalkınması için desteklediklerini aktaran Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, 2021 yılı ilk çeyreğinde toplam maliyeti 7,1 milyar TL’yi aşan projeler için 1,3 milyar ödeneğin ayrıldığını söyledi.

Pandemiye rağmen Malatya’da devam eden konut çalışmalarında sona yaklaşıldığını hatırlatan Çakır,” Malatya ve Elazığ’da meydana gelen depremden sonra insanımızın yaralarını sarmak için hemen çalışmalarımızı başlattık. Pütürge’de 208, Kale’de 238 konut olmak üzere toplam 446 konutu vatandaşlarımıza teslim ettik.  Eski Malatya Mahallesinde 472, Gelinciktepe bölgesinde de 1533 adet konut yapılıyor. Gelincik Tepesinde 38 blok ve 678 konuttan oluşan birinci etap teslim aşamasına geldi. Eski Malatya Mahallesindeki konutlarımızda 25 bloktan oluşan 472 adet konutumuzu kısa süre içerisinde teslim ediyor olacağız. Allah’ın izniyle en kısa süre içerisinde çalışmalarımız sonlanacak.” Sözlerini kullandı.

Sağlık Sektöründen, Eğitim Sektörüne kadar her alanda güç projelere imza attıklarını bundan sonraki süreçte daha büyük işlerin başarılması için çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini belirten Çakır,” Malatya’da Eğitim ve sağlık sektörüne yapılan yatırımlar ile Cumhuriyet tarihine altın harfler ile imzamızı atıyoruz. Sağlık sektöründe 1,1 milyar TL tutarında gerçekleştirdiğimiz 65 proje ile yetinmiyoruz. Yeni projeler ile  bu yatırımlarımızı sürdüreceğiz.  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi aşk ile çalıştığımız, aşk ile hizmet ettiğimiz için dimdik ayaktayız.” İfadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya verdiği önemden bahseden Milletvekili Çakır,” Malatya, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları ile buluşuyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile gerçekleşen bu projeler şehrimizi yeni yüzüne kavuşturuyor. Projelerimiz ile Cumhurbaşkanımıza gittiğimizde bizleri geri çevirmemiştir. Cumhurbaşkanımız Malatya’nın ayrı bir yeri olduğunu her defasında söyler. Malatyalı hemşerilerimizde yapılan bu yatırımlar karşılığında sayın Cumhurbaşkanımıza sevgilerini her mitingde gösteriyor. Projelere verdikleri destekler için sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ebubekir Atilla – Malatya Sonsöz Gazetesi

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.