MATHAP Kızılay’a Kan Bağışladılar

MATHAP Kızılay’a Kan Bağışladı

30 Ekim 2016 452 views 0

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) Başkanı İhsan Akın, oda başkanları, birlik başkanları, dernek başkanları ve platform üyeleri ile birlikte Kızılay a kan bağışında bulundu.

Kan vermeden önce bir konuşma yapan MATHAP başkanı ihsan akın sözlerine şöyle başladı Şuanda oda başkanlarımız birlik başkanlarımız yine dernek başkanlarımız platform üyelerimiz bugün yaptığımız aylık toplantıdan sonra Kızılay dernek başkanımız umut yalçın ile de görüşerek özellikle böyle bir bağış için hem teşvik edici olması münasebetiyle hem de arkadaşlarımızla birlikte geldik. Bugün kan verelim çünkü kan hayat demektir. Eğer herhangi bir insanımız 300 gram 500 gramlık kanla sıkıntı yaşamaması noktasında da sürekli Kızılay’ın elinde kan olması gerekiyor. Bu noktada da biz sürekli hale getirdiğimiz şahıs olarak kanımızı veriyoruz. Ama Bugünde platform üyesi arkadaşlarımızla birlikte geldik örnek olsun. Malatya Tarım Ve Hayvancılık Platformu olarak kanımızı vereceğiz. Buradan herkese sesleniyoruz. Bir gün sizin de kana ihtiyacınız olabilir, yakınlarınızın ihtiyacı olabilir, muhakkak kan vermemiz gerekiyorsa eğer sağlık açısından bir problemimiz yoksa muhakkak kan verelim. ben tekrar umut başkanıma yakın ilgi ve alakasından dolayı platform üyesi arkadaşlarıma da bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Herkesi duyarlılığa davet ediyorum dedi.

Kızılay Malatya şube başkanı umut yalçın ise sözlerine şöyle başladı. Yine Malatya tarım ve hayvancılık platformu değerli başkanım İhsan Akın ve ekibi Kızılay aracımızın yanındalar yine bize her zamanki olduğu gibi geleneksel hale getirdikleri gibi her 3 ayda bir kan bağışında bulunuyorlar. Ben öncelikli olarak tüm platformun üyelerine ve değerli başkanımıza buradan teşekkür ediyorum. Bu duyarlılığı bu bilinci kendi çevresinde oluşturduğu için de şükranlarımızı sunuyoruz Türk Kızılay’ı adına çok sağ olsunlar kendileri teşekkür ederiz dedi.

Malatya tarım ve hayvancılık platformu (MATHAP) başkanı ihsan akın.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ