Rektör Prof. Dr. Kızılay’dan MTSO’ya Ziyaret

Rektör Prof. Dr. Kızılay’dan MTSO’ya Ziyaret

27 Eylül 2016 459 views 0

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu ile birlikte Malatya Ticaret ve Sanayi Odasına giden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı, MTSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç karşıladı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık makamında ağırlanan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay burada yaptığı konuşmada, üniversite-sanayi işbirliğine vurgu yaparak önümüzdeki süreçte bu işbirliğin bugünkünden daha ileri noktalara taşınacağını ifade etti. İnönü Üniversitesinin sahip olduğu Malatya Teknokent’in, söz konusu işbirliği için önemli bir rol oynayacağını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Malatyalı sanayiciler ile alandaki çalışmaların dışında sosyo-kültürel bir ilişki içerisinde de olacağız. İnönü Üniversitesinin sahip olduğu bilim insanı potansiyeli üniversite-sanayi işbirliği için son derece önemlidir. Şehrimizin kalkınmasında her iki tarafın üzerine düşeni en iyi bir şekilde yapması ve bu bağlamda daha geniş bir görüşe sahip olması gereklidir. Üniversite olarak bu konuda bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MTSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç ise bilgi ile sermayeyi buluşturmak ve buradan çıkacak sonuçlar ile şehrimizin kalkınmasına katkıda bulunmak için daha çok birlikte hareket etmeye ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Söz konusu gelişmelerin Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile daha kolay ve gerçekleştirilebilir olacağına inandığını söyleyen MTSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç, üniversite-sanayi işbirliği hususunda daha iyi şeyler yapabileceklerini ifade etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ