Sancaktar Mezarlığında Çevre Düzenleme Çalışmaları Başlatıldı

Sancaktar Mezarlığında Çevre Düzenleme Çalışmaları Başlatıldı

24 Ağustos 2016 452 views 0

Başkan Polat Yeni Sanayi Esnafıyla Bir Araya Geldi

Sancaktar Mezarlığında Çevre Düzenleme Çalışmaları Başlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı başlatmış olduğu yenileme çalışmaları ile Sancaktar Mezarlığını kent estetiğine uygun bir görünüme kavuşturuluyor.

Şehir genelinde birçok mezarlıkta çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi yıllardır herhangi bir çalışma yapılmayan Sancaktar Mezarlığında aydınlatma ve taş duvar yapım çalışmalarına başladı.

Bakım ve onarım çalışmalarının başladığı Sancaktar Mezarlığında, 1000 metre taş duvar yapımı, 1367 metrekare taş duvar üzerine harpuşta yapımı, 4374 metrekare taş duvar yüzeyine derz yapılması ve taş duvar üzerine korkuluk yapılması gibi yenileme çalışması yapılacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ayrıca Sancaktar Mezarlığı içerisinde yoğun olarak kullanılan bağlantı yollarının aydınlatılması içinde çalışmalara başladı.

Sancaktar Mezarlığı içerisinde Çevre yoluna paralel olan ve yoğun bir şekilde hem yaya hemde araçların kullandığı yaklaşık 2200 metre uzunluğunda olan bağlantı yollarının daha güvenli hale getirilmesi, olası kazaların önüne geçilebilmesi için 93 adet aydınlatma direğinin montesi gerçekleştirilecek.

Tüm hızıyla devam eden yenileme çalışmaları tamamlandığı zaman hem vatandaşlar rahat edecek hemde mezarlık alanı güzel bir görünüme kavuşmuş olacak.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ