Malatya’da evlilik festivali ilk kez düzenlendi.

02 Nisan 2018 523 views 0

Evlenecekler ve evlenmeyi düşünenler için Malatya’da ilk defa evlilik festivali düzenlendi.Bir düğün İçin gerekli olan herşeyin yer aldığı festival Hafta sonu Hilton otelinde gerçekleşti.

festivalle Malatya’nın Düğün ile ilgili satış yapan birçok firma katıldı.

DoubleTree by Hilton otelinde gerçekleştirilen Fuara eski Mankenlerden Şarkıcı ve oyuncu Tuğba Özay ile birlikte festival kapsamında stant açan firmalar katıldı.

“MALATYA GÜZELLİĞE VE ESTETİĞE ÖNEM VEREN BİR ŞEHİRDİR”

Malatya’nın güzelliklerinden ve estetiğe verdiği önemden bahseden Tuğba Özay; “Malatya’ya ilk 1997 yılında Mahsun Kırmızıgül’le hemşerim dizisini çekmek için geldim. Daha sonra Malatya’da çok defa bulundum. Malatya insanını çok seviyorum. Hemşerim dizisini çekerken 2 ay Yazıhan da kalmıştım. Malatya giderek ilerleyen, gelişme gösteren illerimizden birisi. Gani Rüzgâr Şavata’yla Saddam’ın Askerleri adılı filmi çekmiştik o zaman da iki ay kalmıştım. Fuarın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Malatyalı hanımlar, evlenecek bayanlar ve tabi ki damat beyleri için bulunmaz bir fırsat. Malatya güzelliğe ve estetiğe önem veren bir şehirdir. Malatya’nın kayısısı güzellik alanında lanse ediliyor ve Dünya Malatya’yı kayısısı ile tanıyor. Bizler Malatya’ya Evlilik festivalimizi tanıtmak için geldik. Evlilik festivali birçok standın bir arada gelmesiyle oluşan bir festival. Burada insanlar gelip kendi firmalarını tanıtıyorlar. Aynı zamanda tüketiciye anında ulaşım sağlanıyor. Mağazalardan çok daha uygun fiyata da buradan alışveriş yapılıyor. Bütün seçenekleri aynı anda burada bulmak mümkün bu çok güzel bir şey” şeklinde konuştu.

“FUARDA KADIN DAYANIŞMASI VAR”

“Kadın hayatın içerisindedir” diyen Özay, “2018 yılında iki tane sinema filmim vizyona girecek, mayıs ayında. Birisi ‘Elim Sende’ diğeri de ‘Azrail’le Dans’ sinema filmi. Beni heyecanlandıran şeylerden birisi de oynadığım iki filimde, iki şarkım film müziklerine girdi. ‘Bu Bir Davetiyedir’ şiir kitabım çıktı pazartesi gününden itibaren dağıtımı başlayacak. Tiyatro oyunumuz devam ediyor. Üreten bir insanım. Kadın toplumda bir bireydir ve kadının var olması için çalışması gerekir ve üretmesi gerekir. Şu anda bu fuarı ayakta tutan kişilerin kadınlar olduğunu görüyoruz. Her standa kadınlarımız çalışıyor. Kadınlarımız sosyal hayatın içerisinde olmalılar. Bir hanımefendi gazeteci kimliğiyle burada, diğeri organizatör kimliğiyle, diğeri tasarımcı kimliğiyle, ben sanatçı kimliğimle buradayım. Burada da esasında bir kadın dayanışması görüyoruz” ifadelerinde bulundu.

‘Evlilik Hazırlıkları Festivali’ hafta sonunda Malatyalı vatandaşların iki günlük durağı oldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya