Malatya’da sevilen isim Mehmet Hanifi Yılmaz Ak Parti’de Milletvekili aday adayı oldu.

27 Nisan 2018 986 views 0

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday adaylığı İçin Ak Parti il binasına kalabalık bir toplulukla gelen genç Milletvekili aday adayı Mehmet Hanifi Yılmaz,ilk resmi başvurusunu resmen yapan isim oldu.
Ak Parti’de Milletvekili aday adayı olan ve resmi başvurusunu yapan Mehmet Hanifi Yılmaz, parti binasında gazetecilere de açıklama yaptı.

Ak Parti’de ilk resmi başvuruyu yapan Milletvekili aday adayı Mali Müşavir Mehmet Hanifi Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklama da şunları söyledi:
“24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Malatya İlimiz’ i temsilen, 2007 Yılı’ndan itibaren üyesi olduğum Adalet ve Kalkınma Parti’sinden aday adayı olduğumu huzurunuzda beyan ederim.
Kendimi kısaca tanıtmak isterim; Mehmet Hanifi YILMAZ, 05.10.1984 Malatya İli doğumlu, Kale İlçesi’ne bağlı aslen İzol’luyum. 2008 Yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Lisans mezunuyum.”
Malatya’da 2013 Yılından itibaren faal olarak Mali Müşavir’lik mesleğimi icra ettiğini dile getiren Ak Parti Milletvekili aday adayı Mehmet Hanifi Yılmaz daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aynı zamanda Malatya Adliyesi’nde 2014 Yılı’ndan itibaren Kayyım ve 2015 Yılı’ndan itibaren de Bilirkişi’lik görevlerini üstlenmiş olup, hali hazırda sürdürmekteyim. Evli ve 3 Çocuk babasıyım.

Neden Milletvekili olacağım? Aslında bu görevi hakkıyla yapmak, ateşten gömlek giymek, genç yaşımda daha rahat bir hayat sürmek, ailemle zaman geçirmek, iş hayatımı daha geliştirmek elimde iken, neden gecesi gündüzü olmayan, sürekli aileden uzak, her işi azami ihtimam gerektiren, herkese ve her yere yetişmek zorunluluğu olan, ömür sermayemi bu uğurda harcamak, neden..
İnsan sevgisi, Millet sevgisi, Vatan sevgisi, Bayrak Sevgisi her sevginin ötesine geçmiştir de ondan. Bu aziz milletin dostu, vatanın hizmetkârı olup, millet ağlamasın diye derdini yüklenip, kederine ortak olmak, nerede bir zalim varsa karşısında, mazlum ve garip varsa yanında olayım. Milletimin umudu olayım, duasını alayım. Yaradan’ın rızasına varayım.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya