Malatyalı Bilim İnsanından Büyük Başarı Aldemir ‘Yılın Bilim Adamı’ Seçildi

06 Nisan 2018 2.100 views 0

Malatyalı bilim insanı Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Mood Dergisi tarafından çeşitli kategorilerde verilen 2017 yılının en iyileri ödül töreninde ‘Yılın Bilim Adamı’ ödülüne layık görüldü. Aydın’da bulunan Malatyalılar ise, Aldemir’in onuruna yemek daveti verdi
Mood Dergisi tarafından çeşitli kategorilerde verilen 2017 yılının en iyileri ödül töreni, İstanbul Fulya Sanat Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Gala gecesinde ADÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi VE aynı zamanda Malatyalı olan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ‘Yılın Bilim Adamı’ ödülüne layık görüldü. Malatyalı bilim adamı Selçuk Aldemir, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Girişimcilik ruhumuzla özel sektörde açıldım. Birçok insana istihdam sağladım. Bitkisel tedavi ile kimyasal antibiyotiklerin yaşamımızdan çıkarılmasına yönelik çalışmalar yapıyorum. Apiterapi, arı ürünleri ve bitkisel ürünlerin antimikrobiyel ajanlar olarak kullanılmasının yaygınlaştırılması üzerine yaptığımız çalışmaların bir ürünü olarak 2017 Yılı Bilim Adamı ödülünü kazandım” diye konuştu.
ALDEMİR ONURUNA MALATYALILARDAN YEMEK
ADÜ Veteriner fakültesinde Yılın bilim adamı seçilen Malatyalı bilim insanı Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in onuruna Aydın’da bulunan Malatyalılar bir yemek tertip etti. düzenlenen yemek programına Malatyalı birçok kesimden davetli katıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya