Malatyaspor’lu Aytaç kara,”Hakemlerden adalet bekliyoruz.”

12 Aralık 2017 461 views 0

Evkur yeni Malatyaspor Orta saha oyuncusu Aytaç Kara soykan tesislerinde idman öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı.

Aytaç Kara “Ben, arkadaşlarımla birlikte takım olarak iyi mücadele ettiğimize inanıyorum. Bu asla göz ardı edilemez. Tek eksiğimiz gol yollarındaki sıkıntılarımız, bunu herkes görüyor. Gerçekten çok iyi bir futbol sergiliyoruz. Defans olarak çok iyi bir oyun ortaya koyuyoruz. Zaten kendi kendimizi bilmemiz, tanımamız lazım çünkü ona göre rakiplerimize karşı güzel sonuçlar alabilelim. İyi mücadele edip, oynadığımıza inanıyorum. Sadece gol yollarımızda sıkıntılarımız var.” Dedi.

Aytaç, maçlarında yaşanan hakem hatalarına da değinerek, “Çapraz bağım dakika 2’de kopmuştu, 90 dakika boyunca bir maç çıkarttım. Asla yenilgiyi kabul etmeyen bir futbolcuyum, bunu saha içerisinde takım arkadaşlarıma da yansıtmak istiyorum. Sonuçta Malatyaspor bizim kulübümüz, olduğumuz kulübü sahiplenmemiz lazım ki hep birlikte mutlu olalım. Takım arkadaşlarıma bunu yansıtmaya çalışıyorum ki, yenilgiyi hep beraber kabul etmememiz lazım. Hakem hatalarına yapabileceğimiz bir şey yok. Değinmekte istemiyorum. Bizi gerçekten bayağı etkiledi. Akhisarspor maçında benim sarı kart görüp cezalı duruma düştüğüm pozisyonu tüm Türkiye görüp, değerlendirdi. Keşke bize karşı biraz daha adaletli olsalar, biz de şu an bunları konuşmuyor olsaydık. İnşallah bu saatten sonra ona göre değerlendirirler. Trabzonspor’da oynadığım dönemde de aynı sıkıntıları yaşadık. Kötü düşünmek istemiyorum. İnşallah bu saatten sonra bize karşı adaletli olurlar. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. ‘Bize penaltı çalsınlar, olmayan korneri versinler’ biz öyle şeyleri istemiyoruz. Sadece olan şeyleri versinler. Gerçekten bizi etkileyen 9-10 puan var. Keşke onlar olmasaydı da bugün farklı şeyleri konuşuyor olsaydık. Ama biz, hocalarımız, arkadaşlarımız, malzemecilerimiz, aşçılarımız Malatyaspor için varımızı yoğumuzu harcamaya devam edeceğiz. İnşallah hep birlikte güzel günleri görürüz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya