MASKİ’DE 578 KİŞİ KADROYA HAK KAZANDI

23 Mart 2018 594 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nde taşeron kapsamında çalışan 578 personel kadroya hak kazandı.

01 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin, işçilerin kadroya geçirilme süreçleri devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü’nde taşeron kapsamında çalışan 578 personelin yazılı ve uygulamalı sınavları yapıldı. ( Askerden gelen 1 personelimizin de katılımıyla 578 kişi sınava katılarak kadroya hak kazanmıştır.)
Taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçiş sınavı MASKİ Genel Müdürlüğü binasında; personellerin görevlerine göre uygulama ve yazılı olmak üzere iki oturumda yapıldı. 13-14 Mart tarihlerinde uygulamalı sınavlar. 17 Mart tarihinde ise yazılı sınav gerçekleştirildi.
Bu kapsamda; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından resmi gazete de yayınlanan 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı tebliğin 39. maddesinin 5. fıkrası gereğince; işçi statüsüne geçişe ilişkin başvuru şartlarını taşıyıp sınava girmeye hak kazandığı tespit edilen personellerin, görevlendirilen sınav kurulu tarafından sınavları yapılarak, 578 personel kadroya geçişe hak kazandı. Sınav Kurulu tarafından sözlü/uygulamalı olarak gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olarak sürekli işçi kadrosuna geçmeye hak kazananların listesine www.maski.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya