MHP’DEN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

05 Haziran 2018 646 views 0

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili adayı Ömer Ekici, MHP’li yöneticilerle birlikte ve Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Günerve Yönetim Kurulu üyesi Ali Aladağ tarafından karşılanan MHP Adayı Ömer Ekici’ye Malatya yerel basının durumu hakkında bilgi verildi. Malatya’da 4 adet karasal Televizyonun uyduya çıkamadığı için kapanma aşamasına, bir Televizyonun ise kapandığını kaydeden MGC Sekreteri Vahap Güner “Yerel basın oldukça zor durumda. Gazetelerin birleştirilmesinin ardından karasal televizyonlar yayınlarını devam ettiremediler. Yakın zamana kadar 200 kişinin istihdam edildiği Malatya da bu sayı 50’ye kadar düşmüştür. İnternet medyası yasası çıkarılarak burada istihdam yaratacak yayıncılık desteklenmelidir” dedi.

Malatya Yerel basının durumunu çok iyi bildiğini kaydeden MHP Adayı Ömer Ekici, “Malatya basınını ben bir aile olarak gördüm, onları çok iyi tanıyorum. Zor şartlarda önemli görevler yaptılar. Göreve gelirsek Malatya basınımızla birlikte onların sorunlarına da çare olmaya çalışacağız. Malatya basını her zaman Malatya’nın sorunlarını gündeme getirmiştir. Yeni Üniversite kurulması içinde öneride bulunmuştur. Ama İnönü’nü Üniversitesinin bölünerek Turgut Özal Üniversitesi kurulmasını doğru bulmuyorum. Rahmetli İnönü de, Özal’da Malatya’nın değerleridir. Her ikisinin adını taşıyan Üniversiteler olması bizleri mutlu eder. Malatya basınına ilgileri nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya