Sadıkoğlu,MTSO seçimlerine şaibe karışmıştır.ölüye oy kullandırma peşindeler.

22 Mart 2018 2.125 views 0

Malatya Ticaret odası seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ederken iki aday arasındaki başkanlık yarışında sert açıklamalar devam ediyor.Ayın 24’ü itibariyle listelerin YSK ‘ya verilmesi gerekirken MTSO adayı Oğuzhan Sadıkoğlu,listelerin 1 gün geçmesine rağmen Halen teslim edilmediğini iddia etti.

Malatya Gazeteciler Cemiyetinde,Final Okulları kurucusu Hasan Özkan ve Deniz kitapevleri sahibi Mesut Özdemir ile basın mensuplarına açıklamada bulunan Sadıkoğlu,”Bildiğiniz gibi 01 Nisan 2018’de Malatya’nın ticaret ve sanayisine yön veren MTSO için seçimler yapılacak. Bizler de 4 yıl önce MTSO seçimlerinde adaylığımızı deklere eden bir grup iş adamı olarak 8 aydır gece gündüz, soğuk sıcak demeden çalmadık kapı, sıkılmadık el, hatırı sorulmayan meclis üyesi bırakmamak için çalışıyoruz.
Bunun sadece bir seçim olduğunun farkındayız. Yarın Malatya’nın her ortamında tüm TSO mensuplarıyla birlikte olacağız. Edep ve saygımızı yitirmeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz; ne var ki hile ve desiselere rıza göstereceğimiz anlamına gelmiyor bu duruşumuz.
Dün yani 21 Mart 2018 saat 17:00 itibariyle yani mesai saati bitimiyle YSK’ya verilmesi gereken listeler YSK müdürü Gürsel Dursun‘un ısrarlı beyanlarına rağmen liste kapatılmamış ve YSK yetkilisine verilmemiştir. Akşamın geç saatlerine kadar kapalı kapılar arkasında ikna edilen veya edilmeye çalışılan TSO borçlu listesindeki isimlerin ödeme yapmaları devam etmiş ve haksız rekabetle ucuz seçim kazanma taktikleri sürdürülmüştür.
TSO başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’un medya mensuplarını dışarı atma ve şantaj girişimleri , görevlerini yapmalarına engel gayretleri, kamera kaydıyla elimizde mevcuttur. Yine sıkışan oda genel sekreteri Abdullah Duran’ın istenilen listelerini teslim edeceğini söyleyerek yazı işlerine yönelmesi esnasında Oda Meclis Başkanı Sami Peyza’nın ‘’Abdullah, Abdullah ne vereceksin, ne vereceksin? Hiçbir şey vermezsen istediğimiz zaman veririz.’’ Diye ikazına şahitlik ettik.
Yine ticaret sicil numarası bulunan ama vergi dairesi kayıtları silindiğinden seçme ve seçilme hakkı bulunmayan eski üyelere oy kullandırma çalışmaları yapıldığı tarafımızdan tespit edilmiştir. Yani bunlar ölüye oy kullandırma gayretindedirler.
Mevcut MTSO yönetiminin 8 aylık çalışmamızı 8 dakikada çalmak için yapmış olduğu boş ve ucuz gayretlerinin sonucu değiştirmeyeceğini umut ediyoruz. Listelerde gizli saklı eklemeler , oynamalara suçüstü yapılmıştır.
Durumu Malatya halkının MTSO seçmeninin vicdanına sunuyoruz.”diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya