Zabıtadan Bayram Denetimi

Zabıtadan Bayram Denetimi

08 Eylül 2016 625 views 0
Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kurban Bayramına sayılı günler kala gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.
Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından halk sağlığının korunması amacı doğrultusunda şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimler sürüyor. Vatandaşların bayram alışverişlerinde yoğun olarak kullandığı Kapalı Çarşıda denetimlerini yoğunlaştıran ekipler, tatlı üretim noktaları başta olmak üzere gıda üretimi, depolama ve satış noktalarını, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama koşulları açısından titiz bir denetimden geçirdi.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halk sağlığının korunması amacıyla Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin gıda üretim ve satışı yapan işyerlerine yönelik rutin denetimlerinin bayram öncesi artırdığı belirtilerek, “Vatandaşlarımızın rahat, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerine katkı sağlamak adına ekiplerimiz tarafından gıda üretim ve satış noktalarına yönelik denetimleri sürdürülmektedir” denildi.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ