Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, Güney Afrika’da…

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, Güney Afrika’da…

14 Eylül 2016 655 views 0

Savunma Sanayisinde dünyada söz sahibi olma noktasında adım adım ilerleyen Türkiye, otuz ülkeden çok sayıda savunma sanayi firması ve resmi heyet temsilcilerine ev sahipliği yapan 9.Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı’na Milli Savunma Bakan Yardımcımız Şuay ALPAY’ın başkanlığında bir heyetle katıldı.

Pretorya’daki Waterkloof Havva Üssünde açılan fuarda, otuz ülkeden 440 firma standlarında ürünlerini sergileme fırsatı buldu.Türkiye bu geniş çaplı katılımla gerçekleşen fuara 10 yerli firmamız ile katılım sağlıyor.

Fuara katılan Türk firmaları arasında ASELSAN,ROKETSAN,TAI,BMC,OTOKAR,GARANTİ GİYİM,ÖZTEK TEKSTİL,TİMSAN,TRANSVARO VE ANADOLU DENİZCİLİK bulunuyor.Türkiye’nin savunma sanayi ürünlerinin sergilendiği standlar arasında Savunma Sanayi Müsteşarlığı,Savunma Sanayi İhracatlar Birliği ve MÜSİAD’ın da standı bulunuyor. Milli Savunma Bakanlığı heyetine başkanlık eden Alpay,fuar sırasında İngiltere,Nijerya,Katar,ve Botswana başta olmak üzere fuara katılan birçok ülkenin heyet başkanlarıyla görüştü.Fuara ev sahipliği yapan Güney Afrika Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı ve Bakan Yardımcısı ile de görüşen ALPAY, fuara iştirak eden yerli firma temsilcilerimizin stantlarını ziyaret ederek firmalarımızın ürünleri ve faaliyetleri hakkında bilgi almıştır.

Güney Afrika Cumhuriyeti Savunma Sistem Tedariğinden sorumlu olan ARMSCOR kuruluşu ve ülkenin en önemli savunma sanayi firması olan DENEL ile Türk firmaları arasında önümüzdeki dönemde yapılabilecek iş birliği imkanları da Milli Savunma Bakan Yardımcısı’nın yaptığı görüşmelerde gündeme gelmiştir. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY ve beraberindeki heyet 18 Eylül 2016 tarihinde yurda dönmesi bekleniyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ