Tüfenkci Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Başvuru Yaptı

Tüfenkci Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Başvuru Yaptı

17 Şubat 2015 614 views 0

7 Haziran Genel Seçimde AK Parti Malatya Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Eski İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci Aday Adaylığı İçin Başvuru Yaptı.

Av. Bülent Tüfenkci Yaptığı Basın Açıklamasında Şu İfadeye Yer Verdi; Toplantımıza iştirak eden değerli misafirlerimiz, teşkilat mensubu arkadaşlarımız ve 13 ilçemizden gelen her bir kardeşimiz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
Bugün AK Parti çatısı altında bir olmanın, aile olmanın, siz değerli dostlarımızla aynı davada yol yürümenin gururunu, heyecanını, mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz.
Bugün AK Parti ailesinin büyüklüğünü, vefalılığını, birlik ve beraberliğini bir kez daha görüyoruz.
Allah’a binlerce kez hamdolsun ki AK Parti çatısı altında siz değerli dostlarla yol yürüyoruz, Recep Tayyip Erdoğan ile, Ahmet Davutoğlu ile aynı davada yol yürüyoruz.
Biz hep şuna inandık değerli kardeşlerim; Bu büyük dava, bu kutlu hareket, mensuplarıyla şereflenmez, tam tersine mensuplarına şeref verir.
Ben AK Parti’mizden, değerli teşkilatlarımızdan ve siz dostlarımızla bir arada olmaktan her zaman şeref duydum.
4 yılı aşkın bir süre bu şerefle, gururla arkadaşlarımız ile İl Başkanlığı görevini yürüttük.
Bu süre zarfında dağ taş demedik, kar kış demedik, Durmak Yok Yola Devam dedik.
İlçe ilçe, mahalle mahalle, ev ev hemşerilerimizle gönül bağı kurarak Malatya’mızda tarih yazdık.
Her açıdan başarılarla dolu bu 4 yılımıza 3 önemli seçim, Türkiye’de ses getiren 3 dev miting, 2’de toplu açılış programı sığdırdık.
Yüzde 53 ile aldığımız oy oranımızı yüzde 71’e taşıdık.
50 binde olan üyelik oranımızı 100 binlere çıkardık.
Birçok açıdan dez-avantajlı olan İl Başkanlığı binamızı, AK Parti’mizin kurumsal kimliğine ve imajına yakışır bir binaya taşıdık,
Sandık yönetimlerimizi, mahalle yapılanmamızı tamamlayarak güçlü bir teşkilat oluşturduk.
Bu başarıların arkasındaki giç ise Allah’ın rızası, siz dostlarımızın duası ve teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları vardı.
Bu güç ile kuruluşundan bugüne her zaman çıtasını yükselten Malatya teşkilatımız 12 Haziran’da, 30 Mart’ta, 10 Ağustos’ta tarihi zaferlere imza attı.
Şimdi yeni hedeflere, yeni zaferlere yol alma zamanı.
Yeni Türkiye’yi yeni anayasa ile buluşturmak için, çözüm sürecini tamamlamak için ve paralel yapıyı tamamen tasfiye edebilmek için 7 Haziran’da bir zafere daha imza atma zamanı.
Malatya’mıza ve güçlü teşkilatımıza yakışanı yapma zamanı.
Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere 18 Ocak’ta yapmış olduğumuz 5. Olağan İl Kongremizde aday olmayarak görevi çok değerli ve başarılı bir kardeşimize teslim ettik.
O gün yapmış olduğumuz konuşmamızda AK Parti’de veda olmadığını, AK Parti’ye gönül vermiş her bireyin bu davayı yaşatmak ve yüceltmek için çalışacağımızı ifade etmiştik.
Bizler de AK Parti Malatya İl Başkanlığı görevini Hakan Kahtalı kardeşimize teslim ederek hemşerilerimizin, teşkilatımızın ve Genel Merkezimizin uygun görmesi ile AK Parti’ye ve milletimize milletvekilliği noktasında hizmet etmeye talip olduk.
Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlere ve memleketimize karşı başımızı öne eğdirecek davranışlardan uzak tutsun.
Evet değerli arkadaşlar, İl Başkanımızın ve siz kıymetli dostlarımızın huzurunda 7 Hazian’da yapacağımızın genel seçimler için 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımı resmen açıklıyorum.
Bizler hep sizlerle beraber olduk. Aldığımız kararlarda hep sizlerin görüşünü gözettik.
Bugün de bu kararımızın verirken elbette ki önce Allah’a sonra sizlerin duasına desteğine güvenerek verdik.
Başta değerli hemşerilerimiz olmak üzere teşkilatımız ve Genel Merkezimiz uygun gördüğü halde inşallah başka bir görev ile, uygun görmediği halde ise yine AK PARTİ’NİN bir neferi olarak sizlerle beraber olmaya devam edeceğim.
Değerli arkadaşlar, şunu özellikle unutmamamız gerekir;
AK Parti’nin davası 13 yıllık bir dava değildir.
AK Parti, 13 yıllık bir siyasi parti olsa da aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir.
AK Parti, 1071’de Malazgirt Ovası’nda ellerini semaya açan neferler hissiyatını taşıyan bir partidir.
AK Parti, Kudüs’ü bir barış şehri yapmak için ilerleyen Selahaddin Eyyubi’nin askerlerinin duygularını taşıyan bir partidir.
AK Parti, Rahmetli Menderes’in, Özal’ın Erbakan Hoca’nın duyguları ile bütünleşmiş, onların gittiği yolu devam ettiren bir partidir.
Bunun için 13 yıl boyunca Türkiye’yi değiştirmek, Türkiye’nin makus tarihini yenmek, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, tarihteki o şanlı o destansı konumuna getirmek için çok yoğun gayretler sarf ettik.
Buz dağları erite erite bu günlere geldik, çetin yolları aşa aşa bugünlere geldik.
Kış kıyametle bugünlere geldik, üşüdük, zaman zaman incitildik, engellerle karşılaştık ama Ferhat gibi aşkımız uğruna dağları delip geldik.
Çok değerli gönüldaşlarım, geriye dönüş yok, karanlık puslu günler geride kaldı.
Ülkemizi on yıllardır arzuladığımız seviyeye ulaştırıncaya kadar bize durmak yok, dinlenmek yok.
İşte bunun için onumlarımızdaki emanet çok büyük.
İstikrar ve istikbalimiz için, çocuklarımızı ideolojik saplantılara kurban vermemek için, kardeş kanının durması için mazeret kabul etmeden koşmak zorundayız.
Yeryüzündeki bütün mazlumların, mağdurların kimi kimsesi olmak için küçük hesaplar içine girmeden yolumuza devam etmeliyiz.
Sadece Allah rızası için, aziz milletimizin duası için, insanlığın bağrında kor gibi yanan ateşi söndürmek için İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali durmadan çalışmalıyız.
Bu düşüncelerle sözlerime son verirken, bizlerle beraber olduğunuz için her birinize bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Birliğimizin, beraberliğimizin ve dostluğumuzun hayırlara vesile olması dileğiyle, Allah yolunuzu, yolumuzu açık etsin.’’

BENZER KONULAR
YORUM YAZ