12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası 2016 Başladı

12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası 2016 Başladı

01 Eylül 2016 613 views 0

Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen olan ’12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ miniklerin büyük coşkusuyla başladı. Turnuvanın başlaması nedeniyle Atatürk Stadyumu’nda forma dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından ‘Gençliğe Destek, Geleceğe Hizmet’ temasıyla düzenlenen 12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası 2016 Forma Dağıtım Törenine, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin Şerifoğulları, Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, Elazığ Belediye Meclis Üyeleri, Elaziz Belediyespor Başkanı Ahmet Toprak, mahalle muhtarları ve mahalle takımlarının antrenörleri ile sporcular katıldı.

Forma dağıtım töreninde konuşan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin Şerifoğulları, turnuvanın düzenlenmesinde büyük emekleri olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar da spora ve sporcuya verdiği büyük destekten dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, turnuvaya katılacak mahalle takımlarına başarılar diledi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri 12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek, “2014 ve 2015 yıllarında düzenlediğimiz

turnuvalar son derece yoğun katılımlarla gerçekleşti. Bugün görüyorum ki her yıl turnuvaya gösterilen ilgi daha da artıyor. Geçtiğimiz yıl turnuvanın şampiyonu, Salıbaba Mahalle takımı oldu. Bir kez Salıbaba Mahalle takımını tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu yıl turnuvamız çok daha çekişmeli maçlara sahne olacak. Tüm ekiplerimize başarılar diliyorum” dedi.

Düzenlenen turnuva ile Elazığ’da sporun alt yapısını oluşturduklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Elazığsporumuzun gelecekteki futbolcuları sizler olacaksınız. İnşallah Süper Lig’de top koşturacaksınız. Yüreğinizdeki azmi, gayreti ve gözlerinizdeki ışığı görüyorum. Bunun için çok çalışacaksınız” diye konuştu.

Turnuva sonunda bir mahalle takımının şampiyon olacağını belirten Başkan Yanılmaz, sonuçta en büyük kazanımın dostluk, kardeşlik, birlik, beraberlik ve sevgi olacağını kaydetti.

Tören sonunda, Elazığ Belediyesi’nin şehirde futbolun alt yapısının oluşturulmasına katkı sağlamak ve çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla düzenlendiği turnuvaya katılacak çocuklara Başkan Yanılmaz tarafından forma dağıtıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ