Polat, “Turnuvanın Kaybedeni Yoktur”

Polat, “Turnuvanın Kaybedeni Yoktur”

14 Temmuz 2016 623 views 0

“22.YEŞİLYURT KÜLTÜR, KİRAZ VE SPOR FESTİVALİ” FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Polat, “Turnuvanın Kaybedeni Yoktur”

22.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında tertip edilen futbol turnuvasında şampiyon Adafı Kartalspor oldu. Final maçını izleyen Belediye Başkanı Hacı Uğur, çekişmeleri geçen maçlar sonunda dereceye giren takımları kutladıktan sonra yaptığı açıklamada, ” Turnuvada kaybeden takım yoktur, önemli olan sahada mücadele etmek ve sportif müsabakalara katılmaktır” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya Yeşilyurt Belediyespor ve Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu tarafından 22.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında tertip edilen futbol turnuvası final maçlarıyla tamamlandı.

Yeşiltepe 3 nolu sahada beş hafta süren futbol turnuvasına katılan 18 takım arasında tek devreli lig usulüne göre oynanan maçlar büyük bir heyecana sahne oldu. 1999 doğumlu ve daha küçük yaştaki sporculardan oluşan takımlar arasında kıyasıya rekabetin yaşandığı turnuvanın final maçında Adafı Kartalspor ile Kale Gençlerbirliği takımları karşılaştı.

ŞAMPİYON ADAFI KARTALSPOR

13 Temmuz Çarşamba günü Yeşiltepe 3 nolu sahada saat 17:00’de oynanan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman,Yeşil Yurt İnşaat Genel Müdürü Selahaddin Üzmez, Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, M.A.S.K.F. Başkanı Seyfullah Özdemir ve çok sayıda futbolseverin izlediği maçta rakibini 2-0 yenen Adafı Kartalspor, şampiyonluk ipini göğüsledi.

Turnuvanın üçüncülük dördüncülük maçı Pütürge Gençlikspor ile Telekomspor takımları arasında oynandı. Karşılaşmayı 8-0 kazanan Telekomspor üçüncü olarak turnuvayı tamamladı.

Büyük bir çekişmeye sahne olan futbol turnuvasında dereceye giren takımların ödülleri, 17 Temmuz Pazar günü 22.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında düzenlenecek törenle takdim edilecek.

POLAT, ” BAŞARININ TEMELİ, TAKIM OLMAKTIR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, final maçını kazanarak turnuvanın birincisi olan Adafı Kartalspor takımı başta olmak üzere tüm takımların antrenörleri, futbolcuları ve müsabaka hakemlerini tebrik ederek, kutladı.

Hayatın tüm alanlarında birlikte hareket eden, aynı hedefe yoğunlaşan ve takım olarak mücadele edenlerin kazandığını ifade eden Başkan Polat, “22.Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında beş hafta süren futbol turnuvamıza katılan tüm takımları tebrik ederim. Bizim açımızdan bu turnuvanın kaybedeni yoktur. Tüm maçlarda mücadele edip kazanmak için çaba sarfeden futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Bizim asıl yapmamız gereken sonuca odaklanmak yerine çalışmak, mücadele etmek ve kararlı olmaktır. Elbetteki sportif müsabakalarda dereceye girmek ve şampiyon olmak önemlidir.Her takım finale yükselmek, şampiyon olmak, bu duyguları yaşamak ister ama önemli olan sahada kazanmak için mücadele etmektir. Final maçını kazanan Adafı Kartalspor’u kutluyorum, gerçekten çok iyi bir takım izledik.Hayatın tüm alanlarında takım olmak önemlidir.Takım oyunu oynayan,birlikte

hareket eden, aynı hedefe yoğunlaşan ve kardeşini kendisine tercih eden her zaman kazanır. Amatör spor kulüplerimizin desteklenmesine büyük önem veriyoruz ve bu organizasyonları bu amaç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. ” şeklinde konuştu.

BAŞKAN POLAT, “GENÇLERE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, ” Spor bizim geleceğimiz olan gençlerimizin fiziksel ve zihnen gelişmeleri açısından büyük önem taşıyor. Gençlerimizin kötü alışkanlar edinmemeleri, kötü alışkanlıkları bulunan çocuklarımızın kurtulmaları ve geleceğe daha kararlı ve zinde bakabilmeleri için mutlaka spor yapmalarını öneriyoruz” dedi.

Başkan Polat, turnuvanın hayata geçmesinde büyük emek sarfeden Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne, Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Yönetimine, M.A.S.K.F. Yönetimine, İl Hakem Kuruluna ve futbol taban birliklerine teşekkür ettikten sonra, dereceye giren takımlarla toplu fotoğraf çektirdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ