148 yıllık Tarihi Malatya Pazarı ikiye bölündü…

148 yıllık şirkette görülmemiş ayrılık! En ünlü mağazaları bile ortadan ikiye böldüler

28 Ocak 2018 587 views 0

148 yıllık şirkette görülmemiş ayrılık! En ünlü mağazaları bile ortadan ikiye böldüler

Tarihi 150 yıl kadar öncesine dayanan kuruyemişçi ‘Malatya Pazarı ikiye bölündü. Yollarını ayıran iki kuzen, Mısır Çarşısı’nda 80 yıldır faaliyet gösteren mağazayı da Malatya Pazarı adı ile açılan web sitesini de ikiye böldü. Bölünme gerekçesi olarak faaliyetlerin daha rahat yürütülmesi gösterildi. Şirket sahipleri ise konu ile ilgili açıklama yapmadı.

Ailenin 4’üncü kuşak temsilcileri Hüseyin Murat Palancı ile kuzeni Mehmet Yılmaz Palancı’nın sahibi oldukları tüm varlıkları bölüştükleri öğrenildi.

Birkaç ay önce tamamlanan ayrılma sürecinden dolayı, Mehmet Yılmaz Palancı, annesi Nevin Palancı ile geçen 5 Temmuz’da Malatya Pazarı Palancı Kuruyemiş San. Ve Tic. AŞ ismi ile yeni bir şirket kurdu. Palancı’nın kuzeni Hüseyin Murat Palancı ise, 1985 yılında kurulan Malatya Pazarı Kuruyemişçilik Sanayi ve Tic. AŞ üzerinden faaliyetlerini sürdürüyor.

Edinilen bilgilere göre, iki kuzen, Büyükçekmece ve Zeytinburnu’nda bulunan fabrikaların yanı sıra mağazaları da bölüştü. Anılan mağazalar arasında, 80 yıldır Malatya Pazarı ismi ile faaliyet gösteren Mısır Çarşısı’ndaki mağaza da bulunuyor.

Tarihi çarşının en işlek noktalarından birinde olan mağazanın bir bölümü Mehmet Yılmaz Palancı’ya, diğer bölümü ise kuzeni Hüseyin Murat Palancı’ya ait olarak hizmet veriyor. Anılan mağazada iki ayrı kasa ve her iki kuzene bağlı personeller bulunuyor. Her iki taraf da ‘Malatya Pazarı’ tabelası altında faaliyet gösterirken, ürünlerin konulduğu poşet ve kutularda küçük farklılıklar bulunuyor. Taraflardan biri poşetlerinde ‘Malatya Pazarı Palancı’ ifadesi kullanırken, diğeri ‘Malatya Pazarı Murat Palancı’ ifadesi kullanıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya