TSYD MALATYA TEMSİLCİLİĞİ ARTVİNLİ GAZETECİLERİ AĞIRLADI

23 Nisan 2018 449 views 0

3.Lige Terfi final maçı Artvin Hopaspor-Fatsa Belediyespor maçını izlemek üzere Malatya’ya gelen konuk gazeteciler TSYD Malatya Temsilciliği tarafından misafir edilerek Malatya’yı gezmeleri sağlandı.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ve Yönetim Kurulundan oluşan Gazetecilere TSYD Malatya Temsilciliği tarafından Çamlıdağ Restoranda verilen akşam yemeğinde Malatya ile Artvin arasında dostluk köprüleri kuruldu. TSYD Malatya Temsilcisi Vahap Güner 3.Lige terfi BAL Ligi final müsabakasının Malatya’da oynanmasına karar verilmesiyle birlikte Artvin ve Ordu Basını ile temasa geçtiklerini, yaklaşık 10 bin taraftarın Malatya’ya gelmek için hazırlandıklarını da öğrenince Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Esnaf Odaları ile MASKF yöneticileriyle görüşerek gelecek taraftarların ağırlanması ve misafir edilmesi için şehrin özel olarak hazırlandığını söyledi. Karşılaşmada gülen tarafın Fatsa Belediyespor, üzülen tarafın Hopasporolmasına rağmen dostluğun ağır bastığını söyleyen Güner“Artvin ve Hopalı meslektaşlarımızla bir araya geldik. Arkadaşlarımız onlara Sanat Sokağı başta olmak üzere güzelliklerimizi gezdirdiler. Önemli, bir dostluk oluştu, bunu devam ettireceğiz” dedi.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar, “Malatya’ya geldiğimiz günden itibaren bizleri ağırlayan ve misafir eden TSYD Temsilcimize ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Malatya’nın her tarafının Hopa ve Artvin hayranı olduğunu gösterdiler. Yenildik sevinemedik ama Malatya da çok güzel dostluklar edindik, Malatya basınını en kısa zamanda Artvin’e davet ediyoruz” dedi.

Öte yandan BAL final maçına binlerce taraftarın geleceğini Malatya kamuoyuna duyurarak Pazar günü işyerlerinin açık tutulmasını isteyen TSYD Malatya Temsilciliğine, Malatya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin ve Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Seyfullah Özdemir, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Oda yöneticileri teşekkür etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya