Vuslat tv,Basın Mensupları Bir Araya Geldi

16 Ocak 2018 470 views 0

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Selam Medya Grubu, yerel ve ulusan basın mensupları ile temsilcilerini düzenlenen birlik-beraberlik kahvaltı programında ağırladı.

Sanat sokağındaki bir işletmede düzenlenen programa, Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Memur, Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bakırcı, cemiyet ve dernek başkanları ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

BAKIRCI: MALATYA MEDYASI ÇOK BAŞARILI BİR ÇİZGİ ÇİZMİŞTİR

Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bakırcı, yaptığı açıklamada yerel basının bütün zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalıştığını belirterek şunları kaydetti; “Şunu biliyoruz ki medya bütün zorluklara rağmen görevini yerine getirmeye çalışıyor. Malatya medyası bizim takip ettiğimiz tarihten itibaren çok başarılı bir çizgi çizmiştir. Ülkemizin çeşitli illerinde basının ismi geçmezken Malatya medyası bu konuda iş görür bir şekilde çalışmalarına devam ediyordu. Televizyonculuk noktasında da Malatya’mız çok ileridedir. Büyükşehirlerde içerik kalitesi kadar, Malatya’mız kadar bir potansiyel olmadığı dönemde ilimizde televizyonculukta çık ileridedir. Gelmiş olduğunuz bu noktada olgunluğunuzu hissediyoruz ve bu anlamda hepinize çık teşekkür ederim”

DENİZ: SELAM MEDYA GRUBU ÇITAYI YÜKSELTEREK KALİTE GETİRDİ

Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı Kemal Deniz, Selam Medya Grubunun Malatya’da basın sektöründe çıtayı yükselttiğini söyledi. Deniz konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü değerlendirmek adına bizleri bir araya getiren Selam Medya Grubu’nun bu etkinliğini kutluyorum. Bu anlamda kendilerini kutluyorum ve yeni bir gazete çıkardılar tebrik ediyorum. Daha önce Vuslat TV ile tanıdığımız bu grubu şimdi başarılı gazeteleri ile görmekteyiz ve radyoculukta, televizyonculukta, gazetecilikte Malatya’ya çıtayı yükselterek bir kalite getirdikleri içinde kendilerini tebrik ediyorum”

GÜNER: ZOR DÖNEMDE VUSLAT GAZETESİ YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Güner, yerel basının sorunlarına değinerek “Selam Medya Grubu’nun Malatya için önemli olduğunu unutmamız gerekir. Televizyonların kapatıldığı bir ortamda, gazetelerin birleştirilerek küçültüldüğü bir dönemde Vuslat Gazetesi yayın hayatına başladı ve buna da saygı duymak gerekiyor. Ama gazetelerin önüne bir engel çıkarılıyor, resmi ilan almak için 36 ay beklemek zorunda kalıyor. Bazı işadamları 5 trilyonluk yatırım yapmak istiyor ama Basın İlan Kurumu’nun mevzuatı gereği 36 ay bekleyeceksin. 36 ay beklersen de işsiz kalan arkadaşları düşünün. Bu nedenle çalışan gazeteciler gününde gazetecilerin hakkını savunmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya