Yeni Malatyaspor TD Bulut,”Ligde kalmayı garantilemedik.”

14 Nisan 2018 513 views 0

Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut, “Maçtan önce takımımla konuştuğumda, ‘buradan kesinlikle 3 puan almak istediğimizi ve 3 puan aldığımızda ligi yüzde yüz garantilemiş olacağımızı’ söyledim. Bazı kişilerin kafasında 38 puan aldık, ligde garanti kaldık gibi görünse de bence o şekilde değil çünkü önümüzde 5 maç daha var. 5 maçta neler olacağı hiç belli olmaz. Maalesef son saniyelerde 2 puanı hediye ettik. Bazen dışarıdan bağırarak takımına ulaşmak istesen de ulaşamıyorsun. Nitekim maçın son saniyeleri de o şekilde oldu. Orta sahada olan bir taç, takıma ‘çık’ şeklinde bağırdığımda, takım kendi kalemize daha iyi bir şekilde koruma düşüncesiyle on sekizin üzerine dizildiler. Kaleyi koruma düşünceleri oldu. Nitekim ceza sahasına gelen uzun bir top, kalecimizin yaptığı ufak bir hareketle top kısa düştü ve kalemizde golü gördük. Nitekim istemediğimiz 2 puan kaybettik. Ama bu maç burada bitti. Önümüzde 5 maç var, en iyisini yaparak maksimum puanları alıp, istediğimiz 40 puanın üzerine çıkmaya çalışacağız.”
Bulut, bir gazetecinin ‘orta hakem maçı bitirmek üzereyken bir anda dördüncü hakemle göz göze geldi ve maçı devam ettirdi, bu konuda ne diyeceksiniz?’ sorusuna, “Bugün kadar hakemlerle ilgili çok fazla bir şey konuşmadım. Çünkü hakemlerle ilgili ne konuşursak konuşalım hep teknik direktörler ceza alıyor. Bugün her şey ortada, ben yine hakemlerle ilgili konuşmayayım. Çünkü konuşursam bir ihtimal ceza alacağım. O yüzden hiç konuşmaya gerek yok” cevabını verdi.

Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Mesut Bakkal “Aslında baktığınız zaman maçın hakkının beraberlik olduğunu düşünüyorum. Çünkü iki takımda çok fazla üretemedi. İki takımda özellikle hücumsal anlamda istediği varyasyonları biraz eksik yaptı. Tabi bunu bizim yapmamızda en büyük etkenlerden biri, Malatya’nın biraz iyi defans yapması, katı ve sert oynamasıydı. Ligin iyi takımlarından bir tanesi. Erol hocayla beraber iyi bir çıkış yakaladılar. Bizde can çekişiyoruz, puan almamız gerekiyordu. Özellikle ben geldikten sonra 2-3 haftalık periyotta elle atılan gol, verilemeyen penaltı. Bütün takımlar can çekişiyor. Malatya’sı, Akhisar’ı ya da Alanya’sı değil; aha iyi, daha yürekli maç yönetmeleri gerektiğini söyleyebilirim. Lig çok kısaldı, insanların kaderleri düdüklerin elinde. Videodan seyrettiğim kadarıyla konuşuyorum, bunları görecekler. Ben yenilseydim yazık, sıkıntılı. Moralimiz bozulacaktı. Bana göre iki takımda bugün birer puanı hak etti. Çok fazla oyun anlamında iki takım içinde söylenecek bir şey yok. Özellikle ben kendi takımımdan daha iyi oyun beklerdim. Daha hücumsal, daha üretken bir oyun beklerdim ama iyi oynayan oyuncular var, bu maçta onun hakkı olsun” açıklamasında bulundu.
Tecrübeli teknik adam, “orta hakem maçı bitirmek üzereyken, dördüncü hakemle göz göze gelip devam ettirdi, bununla ilgili düşünceniz nedir?’ sorusuna, “Yanlış bitiriyordu. Çünkü iki dakika vardı. Yanlış bitiriyordu, dördüncü hakem uyardı. Çünkü uzatma 4 dakika gösterdi ve daha 2 dakika vardı. Bence dördüncü hakem doğru karar verdi. Göztepe’yi yensem 34 puanım olacaktı. Son dakika penaltı verilmiyor. 1-0 yense, elle aldıysa ve görülmüyorsa aynı şey Malatya içinde geçerli, sadece bizim için demiyorum” şeklinde cevap verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya