Yeni Malatyaspor’da Erol Bulut,biran önce 40 puana ulaşmak istiyor

10 Nisan 2018 455 views 0

Süper Lig’de A. Alanyaspor’u ağırlamaya hazırlanan E.Yeni Malatyaspor’da Teknik Direktör Erol Bulut, Nurettin Soykan Tesisleri’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Başakşehir maçı öncesinde yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu belirten Bulut, “Muhtemel şampiyon adaylarından birine karşı oynayacağımızı belirtmiştim. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Şampiyon onlardan şampiyonluk adaylarından birisi, yine şampiyonluk adaylarından bir diğeri Galatasaray’a karşı da maçımız var. Bu tür açıklamalar kendi takımım için rakibi biraz daha baskı altına alıp kendi oyunumuzu rakibe kabul ettirmek” şeklinde konuştu.

Ligde makasın gittikçe daraldığını aktaran genç çalıştırıcı, “Haftalardır 40 puanı bir an önce bulmamız gerektiğini söylüyorum. İkinci yarının daha çetin geçeceğini başından beri ifade ediyorum. Nitekim mevcut sıralama oraya doğru geldi. Alt sıralarda olan takımlar 28 puanda aramızda 9 puanlık fark var. Şu anda 3 maçlık kredimiz var. O kredimiz var diye biz rahat hareket etmeyeceğiz. Biz bu hafta çıkıp Alanyaspor maçında 3 puan alacağız” dedi.

Bulut, bir gazetecinin Fenerbahçe ve Başakşehir yenilgilerinin diğer takımlar tarafından eleştirildiğini, bu durumu nasıl karşıladığını sorması üzerine “Maalesef bu dedikodu bizim ülkemizde geçerli. Biz hep Avrupa’ya yaklaşalım, futbol kalitemizi, oyunumuzu geliştirelim diyoruz ama insan kalitemiz, düşüncelerimiz hala 50 yıl geriden geliyor. Bizim kendimizi geliştirmemiz lazım. Bu tür söylentiler insanların kafasından çıkması lazım. Hiçbir hocanın, futbolcunun, yöneticinin böyle bir düşüncesi olamaz. Olumlu şeylerin konuşulması gerekirken televizyon programlarında hep negatif şeyler konuşuluyor” şeklinde cevap verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya