YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN 7 BİN 500 ÖĞRENCİYE 10 TL’LİK KİTAP FUARI HEDİYE ÇEKİ

30 Nisan 2018 470 views 0

“Okumak İnsanı Yücelten Bir Eylemdir”

Yeşilyurt Belediyesi, ilçe sınırlarındaki tüm liselerin 11.inci sınıflarında okuyan 7 bin 500 öğrenciye 7.Anadolu Kitap Fuarına özel 10 TL’lik “Hediye Çeki” dağıttı. Öğrenciler bu çeklerle istedikleri yayınevinden kitap temin edebilecekler.

ÖĞRENCİLER HEDİYE ÇEKLERİYLE İSTEDİKLERİ KİTABI DAHA RAHAT ALABİLİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ‘Ah Kudüs’ temasıyla 7’incisi düzenlenen Anadolu Kitap Fuarında gençlerin istedikleri kitabı rahatlıkla alabilmesi adına Yeşilyurt Belediyesi tarafından uygulanan ‘Hediye Çeki’ projesi bu yılda devam ediyor.

Gençlerin kitap okuma alışkanlıklarını artırmak adına gerek fiziki yatırımlar gerekse de sosyal sorumluluk projeleriyle Yeşilyurt’u eğitim ve kültür yuvası haline getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın talimatıyla başlatılan ‘Hediye Çeki’ projesi kapsamında ilçedeki liselerin 11.sınıflarında okuyan 7 bin 500 öğrenciye 10 TL’lik hediye çeki dağıtıldı.

Öğrenciler kendilerine verilen bu çeklerle ‘7.Anadolu Kitap Fuarı’ kapsamında istedikleri kitaba daha kolay ulaşabilecek.

“TEK GAYEMİZ; ÇOCUKLARIMIZIN DAHA FAZLA KİTAP OKUMASIDIR

Tek amaçlarının gençleri daha fazla kitapla buluşturmak olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “ Okumak insanı yücelten bir eylemdir. Okudukça değerimiz artar, okudukça kainatı ve birbirimiz daha iyi anlarız ve söyleyecek sözümüz olur. Yeşilyurt Belediyesi olarak kitap okuma alışkanlığını küçük yaşlarda çocuklarımıza aşılamak, kitap okumayı teşvik etmek amacıyla 28 Nisan ile 06 Mayıs 2018 tarihleri arasında hizmet verecek olan ‘7.Anadolu Kitap Fuarı’ kapsamında   ilçemizdeki liselerin 11.sınıflarındaki 7 bin 500 öğrencimize 10 TL’lik hediye çeki dağıttık. Öğrencilerimiz kitap fuarı süresince bu çeklerle istedikleri yayın evinden istediği kitabı alabilecekler. Tüm gençlerimizi fuara katılarak, kitaplarla ve yazarlarla buluşmaya bekliyoruz. Bizim tek gayemiz; Yeşilyurt Kitap Yurdu projesinde olduğu gibi öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik etmektir.” dedi.

“HACI UĞUR POLAT BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesinden aldıkları 10 TL’lik hediye çekleriyle istedikleri kitabı daha rahat alabilen öğrenciler üç yıldır başarıyla devam eden projeden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ettiler.

“BİZİ HEP BÖYLE SEVİNDİRİN, KİTABA OLAN BAĞLILIK DEVAM ETSİN”

TUBİTAK Bilim fuarında yaptığı çalışmalardan dolayı Yeşilyurt Belediyesi tarafından kendisine hediye çeki verildiğini ifade eden Mehmet Camsevim isimli öğrenci, bu çeklerle istediği kitabı daha rahat alabildiğini ifade ederken, “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, bizi hep böyle sevindirin kitaba olan bağlılık hep böyle devam etsin” diye konuştu.

 

“BU TÜR PROJELERİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Hatice Atabay isimli bir öğrenci ise, “ Hediye çeki beni gerçekten çok fazla mutlu etti. Yeşilyurt Belediyesine bu anlamlı projeden dolayı teşekkür ediyorum, bu tür projelerin devam etmesini istiyoruz” dedi.

“VERİLEN ÇEKLERLE İSTEDİĞİMİZ KİTABI DAHA RAHAT ALDIK”

Merve Buday ve Muhammet Tunahan isimli öğrencilerde, çok doğru ve yerinde bir proje olarak gördükleri ‘ Hediye Çeki’ projesinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerini iletirken, “Yeşilyurt Belediyesinin kitap okumayı teşvik etmek amacıyla başlattığı bu proje gerçekten çok güzel, biz gençlerin daha fazla okumamız gerekiyor, bu tür uygulamalar bu açıdan önemlidir. Bize verilen çeklerle istediğimiz kitabı daha rahat alıyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya