YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE HEP DESTEK TAM DESTEK

25 Nisan 2018 493 views 0

28 Branşta 52 Amatör Spor Kulübüne Malzeme Desteği

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın talimatıyla Malatya’da faaliyetlerine devam eden 52 amatör spor kulübünün 28 farklı branşına ‘Amatöre Hep Destek Tam Destek’ programı kapsamında malzeme desteği sağlandı.Büyük bir ilgi altında gerçekleşen malzeme dağıtım törenine Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcularından, teknik direktör Oğuz Çetin ile Spor Spikeri Yasin Dallı’da katıldı.

“MALZEMELER TÜM KULÜPLERİMİZE HÂYIRLI OLSUN”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Muhammed Ali Clay Spor Salonunda gerçekleşen ve Vuslat TV ile ER TV’den canlı yayınlanan malzeme dağıtım töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ‘ Amatöre Hep Destek Tam Destek’ programı kapsamında 52 amatör spor kulübüne dağıtacakları bütün malzemenin ‘hâyırlı uğurlu’ olmasını temenni etti.

“OĞUZ ÇETİN TÜRK FUTBOLUNUN ÖRNEK ŞAHSİYETLERİNDEN”

Amatör kulüplere malzeme dağıtım törenine katılan Oğuz Çetin ile Yasin Dallı’ya teşekkür eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “ Beyefendi kişiliği ve efendiliği ile Türk futbolunun örnek şahsiyetleri arasında yer alan, topluma rol model olan Oğuz Çetin ile spor spikeri Yasin Dallı’ya bu özel günümüze katılımları ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“SPORUN BÜTÜN ALANLARINI DESTEKLİYORUZ”

Amatör sporları desteklemenin yerel yönetimlerin öncelikli görevleri arasında yer aldığını hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşilyurt Belediyesi olarak amatör sporun daha da güçlenmesi, amatör kulüplerimizin varlıklarını sürdürmeleri ve sporcularımızı desteklemek adına elimizden gelen tüm desteği vermeye devam ediyoruz. Amatör branşlarıdesteklemek aslında yerel yönetimler olarak bizim asli görevimizdir, hem görevimizi yapmanın hem de devletimizin aktardığı kaynakları kulüplerimize ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bizler sporun bütün alanlarının destekliyoruz, sağlıklı yaşamın temelinde spor vardır. Sportif faaliyetlerin özellikle gençlerin kişisel gelişimlerinde büyük faydalar sağlamaktadır, bu bilinçle hareket ederek dört yıl içerisinde çok ciddi hizmetler sunduk. Malatya Yeşilyurt Belediyespor kulübümüzün çatısı altında faaliyetlerini sürdüren futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, güreş, tekvando, vücut geliştirme, okçuluk ve satranç dallarını destekliyoruz, geleneksel sporlarımızdan cirit, okçuluk ve atlı okçuluk dallarının yaygınlaşması adına önemli katkılarda bulunuyoruz. Malatya Yeşilyurt Belediyespor kulübümüzde binin üzerine lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Yeşilyurt Alpler Okçuluk Kulübümüze maddi ve manevi desteklerimiz devam etmektedir. Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası Çeyrek Final B Grubu maçlarına ev sahipliği yaptık. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivalimiz kapsamında Ulusal Masa Tenisi Turnuvası, Sokak Basketbolu, Karakucak Güreşleri, Okçuluk, Atlı Cirit Yarışmaları ve Uluslararası Bisiklet Festivali düzenledik, bu yıl ki festivalimizde de sportif etkinliklerimize yer vereceğiz. Yeşilkonak ve Gençlik Merkezinde eğitim gören öğrencilere yönelik ayda bir kez olmak üzere sekiz ay sürecek olan, ilçemizin doğal güzelliklerini daha geniş kesimlere duyurmak adına düzenlediğimiz doğa kampımız devam etmektedir. Dünyada akıl oyunu olarak bilinen satrancın yaygınlaşmasına destek vermek adına düzenlediğimiz Yeşilyurt Ulusal Satranç Şenliğinin bu yıl dördüncüsüne ev sahipliği yaptık. ‘Bir Gülücük Yeter’ projemiz ile 24 bin 500 adet satranç takımını ilkokul birinci sınıf öğrencilerine ulaştırdık. Milli sporcularımızın katılımıyla Ulusal MTB (CUP) Dağ Bisiklet Yarışması düzenledik. Yeşiltepe’de hizmete giren spor tesisleri için üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getirdik, tribün yapım işinden yolların asfaltlanmasına kadar birçok alanda hizmet götürdük. İlimizdeki spor taban birlikleriyle çok güzel bir iletişime sahibiz, ortaklaşa çalışmalar yaparak gençlerimizin sportif etkinliklere katılımlarını artırmaya çalışıyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZİ İHMAL EDEMEYİZ”

Gençleri ihmal etme gibi bir lükse sahip olmadıklarını belirten Başkan Polat, “ Gençlerimiz bizim umudumuz ve her şeyimiz. Eğer bu alanda boşluk bırakırsak toplumsal değerler zayıflar, araya girecek kötü niyetli kişiler bu boşlukları doldurur ve geleceğimiz karanlık olur, buna mani olmanın tek yolu gençlerimizin eğitim, kültür ve sportif yaşantılarına katkı sunmaktır. Kitap okuyan, sosyal ve sportif etkinliklere katılan, kendini geliştiren genç bir nesil yetiştirmek tüm hizmetlerin önündedir. Fiziki yatırımları her zaman yaparız ama gençlerimizi ihmal edersek bunun geri dönüşü asla olmaz. Belediye olarak gençlerimizin, sporcularımızın yanındayız.Bütün projelerimiz, yatırımlarımız ve organizasyonlarımızın temel amacı gençlerimizin eğitimine ve gelişim süreçlerinekatkı sunmaktır. Bugünde ilimizde 28 farklı branştafaaliyetlerine devam eden 52 kulübümüze malzeme dağıtımı yapıyoruz, bu malzemelerin tüm kulüplerimize hâyırlıolmasını temenni ediyorum. Sporcularımıza oynayacakları maçlarda başarılar diliyorum” dedi.

“BAŞKANIMIZIN DESTEKLERİNİ ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ”

Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Fahrettin Eserdi ise, “ Hacı Uğur Polat Başkanımızın spora verdiği desteği anlatmaya açıkçası kelimeler yetmez. Başkanımız göreve geldiği günden beri kulüplerimizden desteklerini ve ilgisini asla kesmedi, gerek tesisleşme olsun gerekse de diğer destekleriyle hepimizin gurur duyduğu bir isim haline gelmiştir. Amatör spor kulüplerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında her zaman yanımızda olan, bugünde 28 farklı branşta faaliyetlerine devam eden 52 amatör spor kulübümüze malzeme desteği sağlayarak yine büyüklüğünü gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Fahrettin Eserdi, günün anısına Yeşilyurt Belediye BaşkanıHacı Uğur Polat’a tablo hediye etti.

BAŞKAN POLAT, OĞUZ ÇETİN VE YASİN DALLI İLE SÖYLEŞİ YAPTI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yasin Dallı’nınsunumuyla gerçekleşen ve Oğuz Çetin’inde katıldığı söyleşi programında Yeşilyurt İlçesindeki sportif etkinlikler, düzenlenen organizasyonlar ve profesyonel ve amatör spor kulüplerine verilen desteklere kadar birçok konuda düşüncelerini paylaştı.

“BAŞKANIMIZIN HİZMETLERİNDEN ÇOK ETKİLENDİM”

Malatya’daki sevenleriyle kendilerini buluşturan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür den Oğuz Çetin, “Malatya’daki sevenlerimizle, sporcu kardeşlerimizle bir araya gelmemize vesile olan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün çok farklı duygular içerisindeyim, şahsıma gösterilen ilgiden dolayı tüm Malatyalılara teşekkür ederim.Gençlere değer vermek çok önemlidir. Başkanımızın Yeşilyurt’u geliştirmek adına yaptığı hizmetleri görünce ve bire bir şahit olunca çok etkilendim. Amatör spor kulüplerimize sağlanan bu destek çok anlamlı ve değerlidir.Bütün kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.

“BU DESTEK TÜRK SPORUNUN GELİŞMESİ ADINA ÖNEMLİDİR”

Spor spikeri Yasin Dallı’da, kendilerine gösterilen sevgi ve ilgiden memnun kaldıklarını ifade ederken, “ Malatya’daki amatör spor kulüplerimize destek veren, sahip çıkan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim. Böylesine yoğun katılım altında gerçekleşen ve 52 spor kulübümüze sağlanan destek Türk sporunun gelişmesi adına çok önemlidir. Bu organizasyonda emeği geçen başta Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Söyleşi programından sonra malzemelerin yer aldığı çantalar,amatör spor kulüplerinin başkan, yönetici ve antrenörlerinetakdim edildi.

OĞUZ ÇETİN’E YOĞUN İLGİ

Malzeme dağıtım törenine katılan Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcularından, teknik direktör Oğuz Çetin iler Spor Spikeri Yasin Dallı yoğun bir ilgiyle karşılaşırken, fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmeyen Oğuz Çetin sevenleriyle bir yandan sohbet edip diğer taraftan bol bol fotoğraf çektirdi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNDEN BAŞKAN POLAT’A TEŞEKKÜR

Spor taban birliklerinin temsilcileri, amatör camianın önde gelen isimleri ve kulüp yetkilileri, amatör sporun desteklenmesi ve yaşatılması adına dört yıl boyunca desteklerini esirgemeyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerini sundular.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya